BİZE ULAŞIN

Her konuda çekinmeden bize danışabilirsiniz.

KARPAZ

Kuzey Kıbrıs’ın popüler plajlarına ev sahipliği yapan Karpaz bölgesi , aynı zamanda kuş gözlemciliği yapılabilecek bir alan üzerinde yer alıyor. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen bölge, kış aylarında terk edilmiş bir şehri andırmaktadır. Doğa ile iç içe vakit geçirmekten , huzur dolu sessiz sakin zaman geçirmekten hoşlanan ziyaretçiler tarafından tercih edilen Karpaz Bölgesinin denizi ise turkuaz bir renge sahiptir. İçerisinde birçok antik kent bulunan bölgede Karpasia Antik Kenti, gezilecek tarihi yerler arasında öne çıkmaktadır. Bölgenin güneyinde yer alan, Dipkarpaz köyüne 15 kilometre mesafede yer alan Altınkum sahilleri, bölgede bulunan insan canlısı Eşekleride bölgenin popüler destinasyonları arasındadır.

KARPAZ
ZAFER BURNU

ZAFER BURNU

Zafer Burnu, Kuzey Kıbrıs’ın en kuzeybatı ucunda yer almaktadır. Karpaz Bölgesinin doğu ucunda bulunan Zafer Burnu, Kuzey Kıbrıs’ta sessiz ve huzurlu bir şekilde doğayı keşfedebileceğiniz eşsiz bir bölgedir. KKTC ile Türkiye bayrağının yan yana dalgalandığı Zafer Burnu’nun hemen karşısında Zafer Adaları yer aldığını görebilirsiniz.. Bölgede sahil kenarında doğa yürüyüşleri, olta balıkçılığı, kamp ve piknik gibi aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EŞSİZ GÜZELLİĞİ İLE GİRNE İLÇESİ

Girne ilçe merkezinde bulunan antik Girne limanı bulunduğu lokasyondan dolayı ilçenin tüm olanaklarına yakın ve GİRNE bölgesinin cazibe merkezidir.

Liman içerisinde ve etrafında bir çok restoran, bar ve tesisler bulunan limanda bir de Lusignan dönemine ait olan kale bulunmaktadır. Girne Limanı’na çok yakın bir konumda yer alıyor ve 1700’lü yıllarda inşa edilmiştir. Kale içerisinde Bizans, Venedik, İngiliz ve Osmanlılara ait pek çok eser yer alırken , Kale sınırları içerisinde yer alan Venedik Kulesi, Luzinyan Kulesi ve St. George Kilisesini de ziyaret edebilmektesiniz.

girne
bellapais

BELLAPAİS MANASTIRI

Bellapais Manastırı, Girne Bölgesinin en önemli tarihi yapılarından biridir. Bellapais Manastırı 1160 yılında inşa edilmiştir kuzeyi deniz manzaralı, güneyi ise dağlara bakmaktadır. Yeşillik ile denizin maviliğini aynı anda görebileceğiniz benzersiz huzur dolu bir yapı, tarihsel süreçte birçok savaşa da tanıklık etmiştir. Manastırın içerisinde, yılın belirli dönemlerinde konser ve etkinlikler de düzenlenmektedir.

AZİZ HİLARİON KALESİ

Kalenin en yüksek noktası ile zemin arasında yaklaşık 700 metre bulunurken, 480 basamağı tek tek çıkarak ulaşabileceğiniz kale, Karaman ve Lapta Köylerine .oldukça yakın mesafededir. Kuzey Kıbrıs’ın en güzel göründüğü manzaraya sahip yüksekliği, ihtişamı ve tarihsel açıdan ayaklarınızı yerden kesecek bu tarihi yapıyı gezip görmenizi ve bu manzarayı kaçırmamanızı Tavsiye ediyoruz .

kale
mavi köşk

MAVİ KÖŞK

Kuzey Kıbrıs’ın en gizemli evlerinden biri olarak görülen ve hikayesiyle insanları şaşkına çeviren bu köşk; İtalyan asıllı bir Rum’a aittir. Normalde avukat olarak bildiğimiz Paulo Paolides isimli şahıs, aslında Ortadoğu’nun en büyük silah tüccarıdır.Mimari yapısı , düşünce yapısı ile kendine aşık bırakan bu köşk dizanı , manzarası, içerisinde bulunan lüx eşyaların kullanışı ile ilhan yaratan bir yapı.

KARMİ KÖYÜ

Genelde İngiliz ve Almanlar tarafında ikamet edilen köy Girne’nin batısında dağ eteklerinde yer almaktadır. Doğa ile iç içe eski mimari yapısı ve doğası herhangi bir yapısı değiştirilmeden restore edilen evler ve bu evlerin kişiliğine hitap eden isimleri , kendine özgü doğa üstü sokakları mis kokulu çiçekli bayırlarında rahatlıkla huzurla dolu doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz tertemiz mis gibi havayı içinize soluyacağınız adanın farklı harikasından biri daha . Girne Bölgesine çok yakın bir konumda yer alan bu bölge tüm mevsimi ayrı güzel ve özel . Gezi rehberinizde en başta yer alması gereken bir bölge.

karmi köyü
golf

KORINEUM GOLF

Kendinizi huzurun içindeymiş gibi hissederken, güzel bir kaçamak ve unutulmaz bir tatil için her türlü aktivite ve keyif fırsatı mevcut olacaktır. Prestijli Korineum Golf & Beach Resort, Kıbrıs'ın Kuzey kesimindeki ilk 18 delikli golf sahasıdır.Akdeniz kıyıları ile Esentepe'deki Beşparmak Sıradağları arasında yer alan tesisin dramatik güzelliği, görkemli ihtişamıyla nefesinizi keseceğinden emin olabilirsiniz. Şemsiye Çamları, Keçiboynuzu ve Zeytin ağaçlarından oluşan doğal bir ormandan oyulmuş manzara, sizi ada yaşamının istikrarlı ritmine alıştıracak. Eğer hayalinizde masmavi bir gökyüzü, dönümlerce yeşil, enfes bir içecek ve güzel bir kitap hayal ediyorsanız mutlaka gitmeniz ve keyfini çıkarmanız gereken bir yer.

PERA MACKENZİE

Adanın benzeri olmayan en popüler beach clubı olmakla birlikte 4 mevsim açık olan alacarte restauranı da mutlaka görülmeyi hak ediyor.

pera

 

diğer

GEZİLEBİLECEK DİĞER YERLER ;

Karpaz Gate Marina

Barbarlık müzesi

St Barnabus Manastırı

Vuni Sarayı Kalıntıları

Soli Harabeleri

Ordu Tankı

Geçitköy Baraj Gölü

Tank Müzesi

Salamis Harabeleri

Kapalı Maraş

Ve bir çok doğal güzellikleri , Huzuru ve yüksek kaliteli yaşam tarzı ile Kuzey Kıbrıs Sizi bekliyor….